Toffe skrev:De e perfekt dem bultarna, iomed att de e stryning på dem så blir de inget tjafs med ett glapp. jag stifta mitt hjul med,men de tror jag e onödigt!
Ska också stifta hjulet nu när jag ändå lämnar iväg det. Kostar ju inga pengar och då VET man att det inte ska kunna glappa.
Nu har jag kört med bilen några dagar. Måste fått kammarna 1 kugg fel åt nått håll. Den är hur trött som helst. Spinner inte ens loss hjulen på 3an när det är pissblött ute, och laddar dryga 2 bar. Innan laddade den 1,9, så nånting är fel
Henrik Wessman skrev:Tråkigt att säga de men du har fan otur du
Blir det en Tilton nu da? Behöver nog du med din effekt
Hehe, det kan man lugnt säga. Pengarna räcker tyvärr inte till en tilton i nuläget. Så jag beställde ny lamell tidigare idag. Hoppas på att jag får den imorgon.
Jonny Karlberg skrev:Skumt. Nu är det inte bara Nicke Nyman som har haft det där problemet.
Undra vad det kan bero på?
Tror det kan ha hänt nånting i samband med att jag tappade svänghjulet och bultarna slogs av. Bara en chansning. Om de blivit en början till en brottyta eller nått sånt.