Japp det går att hyra pocketbike i holmsund..
Det är så här att jag ska köpa en och då tänkte jag om det är sån där som finns i pite som man kan hyra, så räcker det me att gasa runt på gatan....om inte hur känds era att köra??
Men jag är lite sugen på den vattenkylda modellen...
Mja, nog tycker jag att min duger till att gasa runt på gatan med...
Axet är från start är kanske inte riktigt nåt man blir imponerad av, men bara den får upp lite varv så blir det bra. Och den går ju över 50km/h vilket duger i det här föret iaf.
Sen finns det massvis med trim till tvåtaktaren, hur det är med sånt till vattenhojarna vet jag inte.
sen när dom blivit inkörda så går dom mycket bättre också , behövs några timmar bakom styret så blir det mer drag i maskin tydligen stor skillnad enligt dom som kört med dom ett bra tag
erm, den där torde man nog inte behöva trimma om den verkligen lever upp till sina 8kw i motoreffekt... fortare än 90 vetteattan om jag verkligen vill åka på en pocket.
tycker kring 60-70 räcker gott och väl! Men det är tiden upp dit som inte är den bästa, min går kring 45-50, har inte kollat exakt. Mätaren säger 30 men det stämmer inte kan jag säga
Många kring Umeå som har skaffat nu, va sägs om att försöka hyra utomhus banan nån dag och dra ett stort pocketbike rejs Nu är inte våra exakt rejs preppade men det skulle va ruggigt kul