Sida 1 av 1
Hjälp med tipps för att få bort kattpisslukt!
Postat: mån apr 12, 2010 5:11 pm
av SnoWFreaK
Tjenare, någon av grannarnas katt har nu råkat gå lös på bilen min och pissat i underkant på vindrutan så det runnit it i fläktsystemet typ, luktar ve å fasa då man kör bilen. Finns de nåra tipps på medel osv som kan tänkas funka?
PissOff/UrineOff från djurafärrer vet man ju men om de finns nå bättre?
Tack på förhand/ matte
Postat: mån apr 12, 2010 9:21 pm
av lserobban
hederligt vanlig ättika i bilen 1 dygn sedan vädra ordentligt?:)
Postat: tor apr 15, 2010 10:07 am
av SnoWFreaK
lserobban skrev:hederligt vanlig ättika i bilen 1 dygn sedan vädra ordentligt?:)
Troru de funka? asså katten har pissat på utsidan av bilen så det runnit in längst ner vid rutan som, vetefan om ättika i bilen hjälper då. typ hälla ättika där kanske hjälper, de borde väl avdunsta efter ett tag?
Postat: tor apr 15, 2010 11:18 am
av The
Skjut katterna till att börja med
Om du har fått in det i ventilationen så är nog en demontering och rejäl tvätt och ättika etc enda som funkar.
Kattpisslukt är ett helvete att bli av med..
Postat: sön apr 18, 2010 10:25 pm
av SnoWFreaK
The skrev:Skjut katterna till att börja med
Om du har fått in det i ventilationen så är nog en demontering och rejäl tvätt och ättika etc enda som funkar.
Kattpisslukt är ett helvete att bli av med..
Jo, men kör me nå jävla stark spolarvätska just nu från bussgaraget som verkar funka hyffsat. Så nu luktar det iaf inte allt för mkt.
Men de blir nog att blanda ihop någon häxbrygd å hälla dit

haha