Vi får se vad Sävar har att erbjuda i kampen på Sega! Mest troligt så blir det inga värre uppdateringar vad jag hört?
Mattias Säfsten (fd Sandgren)
Säljer, installerar, mappar och justerar motor-styrsystem och tillbehör.
Återförsäljare för MaxxECU, Link, ECU Master, VEMS, m.fl. Nav-dyno och motor-bänk i Sävar vid E4.
Säljer, flödestestar och tvättar bränsle-spridare.
Skicka mail, PM eller ring vid intresse. Innehar F-skatt. Jobbar mest i norr.
Nice, ba hoppas den går bra sen då.
Ska sj va me eventuellt me min everest som är lagad nu,.. måste ba föytta boggien ytterligare ett snäpp bakåt sen så äre ba spänna på å gasa
Min hemsida klicka bilden!
I'm a streetracer cuz' there's more rubber up my street then on my vehicle!
jo det går framåt! det som är kvar att göra är att köpa en ny kolv, bygga upphängning till avgassystemet och att bygga insug till dom dubbla 38'orna vi nyss inhandlat sedan blir det ju lite el och wire mek.
men det är ju bara nån kvälls mek kvar innan det blir testrun snö behövs ju inte med rullboggie
hehe hunnit me nån testrun då? ni måste ju filma en snutt å lägga på youtube isåfall
sj så går everten som en skollad ekorre nu, bara synd de är nå vajsing me variatorn så den öppnar för mkt så vikterna fastnar mellan kåpan :/ tror de är sekundärn som slaka på för mkt så rämmen bli för slak vid primärn så den öppna för mkt..
Min hemsida klicka bilden!
I'm a streetracer cuz' there's more rubber up my street then on my vehicle!