Har köpt mig en bil i USA. Den började sin resa igår och beräknas landa i Sverige vid midsommar.
Bil: Pontiac LeMans -66 Mil: 11000 mil (sen ny) Färg: Reefturquise Motor & låda: 326: och en TurboGlide låda Utrustning: Styr/bromsservo, separata stolar, mittkonsoll, AC (fungerade)
Efter att bilden har tagits så har en ny golvmatta satts in, dörrsidorna moterade, stolen är fixad, diverse lister och emblem moterade, nya instegslister och en ny orginal radio(som dock inte funkar) moteras.
Senast redigerad av JimpeBoy den lör sep 02, 2006 5:29 pm, redigerad totalt 1 gånger.
Nu äntligen har jag tvättat och vaxat den. Har även bytt ut diverse lister och emblem samt alla bussningar i framvagnen och alla styrleder. Nu är det en regbesiktning som ska bokas i veckan.
En ny kofångare bak och en bagagelist är påväg från USA. Har även en del andra saker som kommer hem dom närmaste veckorna.