Slipa nålar om inte bränslet räcker till..
Vet inte när jag får ladd en då förra gången jag provade med gamla motorn så var det både läckage & stoppning i avgaskanalerna pga felmonterat grenrör.
Stum tändning är absolut inte bäst, men kommer nog inte vara några problem att åka på 20-25 gradetrs tändning i hela registret.
Har ju lågkomp så då är det nog lugnt med även 20grader på lägre varv. Till skillnad om jag skulle haft högkomp som tidigare.
Har jobbat nu i 5 veckor så har inte orkat gjort något förutom denna veckan då jag har varit i garaget från 16 till 22 varje dag, fast tyvärr har tiden lagts ned på fiddysar & en nyinförskaffad 745a som vi har lagat
Tänkte sätta igång nästa vecka då är det semester!
Ska bli ruggit roligt att se hur den kommer bete sig. Kan tänka mig att det inte alls kan jämföras med innan.